Aufruf auf Polnisch / Wezwanie do akcji

NIE MA PRZYSZŁOŚCI DLA NAZISTÓW!
NIE DOPUŚCIMY DO OBCHODÓW DNIA NIEMIECKIEJ PRZYSZŁOŚCI!
6-go Czerwca 2015 NEURUPPIN (Brandenburg)

6-go czerwca 2015 roku Neonaziści zamierzają w jednym z miast Brandenburgii – Neuruppin kontynuować swoją, prowadzoną od 2009 roku, coroczną kampanię w związku z „Dniem Niemieckiej Przyszłości” (Tag der deutschen Zukunft – TDDZ). W ten sposób chcą oni z jednej strony poprzez podsycanie rasistowskich wzorców myślowych nawiązać do panujących w części społeczeństwa nastrojów i niechęci, z drugiej strony tworzyć w stosunku do migrantów i migrantek oraz uchodźców pozory niebezpieczeństwa.

Dlatego też włączają się w to lokalne struktury „Freien Kraefte Neuruppin/Osthavelland” (Wolne Siły Neuruppin i Osthavellandu). Tym ogromnym przemarszem, w trakcie którego oczekuje się 500-set uczestników i uczestniczek, chcą nawiązać do poprzednich neonazistowskich projektów w Neuruppin i wzmocnić swoją pozycję w regionie północno-zachodniej części Brandenburgii.

Ten dzień będzie punktem kulminacyjnym szeregu już odbywających się aktualnie zgromadzeń i wystąpień. Przy tej okazji zostanie wykorzystana każda sytuacja do tego aby zorganizować i zmobilizować jak najwięcej zwolenników i zwolenniczek. Przewiduje się, że ten jeden z większych pochodów przyciągnie porównywalną liczbę uczestników marszów, odbywających się corocznie w jednym z miast Brandenburgii Halbe.

Nie chcemy na to przyzwolić i dlatego wzywamy wszystkich zaangażowanych antyfaszystów i antyfaszystki do wspólnego zatrzymania neonazistów i unicestwienia „dnia niemieckiej przyszłości” poprzez masowe blokady.
Wstawiamy się za solidarnym współistnieniem, równością szans i możliwością rozwoju dla wszystkich ludzi. Należy zapobiec „przyszłości” pełnej dyskryminacji, prześladowań i ucisków!

Przybądźcie dnia 6go czerwca 2015 roku do Neuruppin i zablokujmy wspólnie obchody „dnia niemieckiej przyszłości”. NIE MA PRZYSZŁOŚCI DLA NAZISTÓW!